Ez történt Csin Si Huang-ti, Kína első császárának uralkodása alatt
Csin Si Huang-ti, Kína első császára mindössze kilenc év alatt drámai módon jutott hatalomra, mindezt stratégiai képességeivel. Politikai és családi viszályok idején született, ráadásul felemelkedése lassan és bizonytalanul indult meg, azonban sikeresen abszolválta a nehézségeket.
Uralkodása alatt a Csin-dinasztia radikális átalakuláson ment keresztül, számol be az Ancient Origins. Érdemi alapú közigazgatási rendszert vezetett be, felszámolta a hagyományos hatalmi struktúrákat, és a pénzveréstől az írásig mindent egységesített, elősegítve a hatalmas birodalom kohézióját. Eredményei ellenére Csin Si Huang-ti uralmát egy drákói jogrendszer súlya terhelte, amelyet brutális büntetések és mindenre kiterjedő felügyelet jellemzett.
Elképzelései kiterjedtek a monumentális építkezésekre is. Erre a legjobb példa az ikonikus nagy fal, amely annak bizonyítéka, hogy elszántan igyekezett megerősíteni birodalmát a külső fenyegetésekkel szemben. Élete vége felé Csin Si Huang-ti megszállottan kereste a halhatatlanságot biztosító elixírt, és elrendelte az agyaghadsereg megépítését, hogy az a következő életében is szolgálhassa.
Valószínűleg éppen az örök élet utáni vágya vezetett halálához Kr. e. 210-ben. Halála után kibújt a szög a zsákból és hatalmi harcok, lázadások és örökségének felbomlása következett. Csin Si Huang-ti Kína történelmének egy rendkívül fontos figurája, aki kitörölhetetlen nyomot hagyott a nemzetben, amelyet erővel és előrelátással igyekezett egyesíteni.
Érdemes elolvasni:
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
A világ legmagasabb tervezett felhőkarcolói
Átírhatja a történelemkönyveket ez a két, 7000 éves női holttest!
Magyar kutatók segítségével tettek meglepő felfedezést a földi élet fejlődésével kapcsolatban
A kutatók szerint egy amerikai vulkán egyre közelebb van a kitöréshez
Egy halálos táncot járó csillagpár a közelünkben fog felrobbanni
Furcsa, római kori temetkezést találtak Dunavecsén